Bára

Pohyb mě provází už od dětství. Nejvíce času jsem strávila jízdou na koni. Postupně se vystřídalo i horské kolo, plavání, tanec, běh, pilates a také jóga. Na konci mého vysokoškolského studia mě ale souhra životních okolností dovedla do stavu konstantní bolesti zad a četných blokád na páteři, žebrech i velkých kloubech. 

Snažila jsem se hledat cestu ven v ordinacích lékařů i fyzioterapeutů. Bohužel ale marně. Jediné, co jsem se dozvěděla bylo, že se svojí konstitucí a volnějším vazivem nemohu ani nic jiného očekávat. Cítila jsem se „rozbitá‘‘, zklamaná vlastním tělem. Naštěstí nemám v povaze se vzdávat, a tak jsem v roce 2012 začala hledat vlastní cestu. 

Stala jsem se postupně cvičitelkou zdravotní TV, cvičitelkou jógy a trenérkou DNS. Mezitím jsem absolvovala nespočet dalších seminářů s rehabilitačním zaměřením (zdravá záda, funkční noha, fasciální fitness, automobilizace páteře a další). Postupně jsem skládala střípky skládačky dohromady a na svém těle pozorovala obrovské změny. 

Teď po druhém porodu se cítím silnější než kdykoli předtím, a to i přes nedostatek spánku a několikahodinové nošení a zvedání dětí každý den. A když se nějaké přetížení a bolest dostaví, vím, jak si pomoci. Mým posláním se stalo pomáhat mým studentům cítit se dobře a bezpečně ve svém těle a podporovat je na cestě k sebeuzdravení, protože tato cesta je otevřená každému z nás neustále. Naše těla jsou úžasná.

Kontaktoprsalova.bara@gmail.com, tel. 732 376 564 , fb B.moving – Bára Opršalová, lektorka pohybu pro ženy

Povídání s Bárou si můžete poslechnout tady: